Garibanın Gündemi

Konya’nın Halkapınar ilçesinde Belediye Başkanı Fahri Vardar, belediye İşçilerini toplayarak dolar bozduranlara kendi tabiriyle “ödüllendirme” sistemini anlattı. “Bozdur dövinizi al mükafat iznini” kampanyası şöyle: 100 dolar ile 500 dolar bozduran İşçi, iki gün izin hakkı kazanıyor. 500 ile 2000 dolar arasında bozduran İşçi ise beş gün izin yapma hakkı kazanıyor. Daha yüksek miktarda bozduran İşçi de bir hafta izin ödülünü kapıyor.

Başkanın konuştuğu haberi izledim. 2000 dolardan fazlası için “Yoktur, keşke olsa ama…” diye ekleme yapma ihtiyacı hissediyor. Çalışanlarını düşünme, onlara değer verme diye buna derim ben! Helal olsun… Haberde işitmedim ama Başkan kesinlikle içinden “Allah’ım bu kardeşlerimize daha iyi şartlarda, daha iyi maaş alacakları bir iş nasip et.” diye dua da etmiştir.

Daha iyi çalışma şartları sağlamaktan Başkan sorumlu değil (!) nasılsa…

Acaba o insanlar 2000 dolar için kaç ay çalışıyor?

Ali Ağaoğlu gibiler milyarlarca doları nasıl kazanıyor?

İşçiyle, vatandaşla uğraşmayın. Bu kadar maddi sıkıntılara rağmen milleti için, devleti için doğru olanı yapmak isteyen, ülkesinin geleceği için makam koltuklarını işgal edenlerden daha çok hayal kuran Türk evlatlarıyla oynamayın.

Bir zahmet milyarlarca doları olana gidin. Onlar bozdursun. Vatandaşın asgari ücretine yapılması gereken doğru zamı muhalefet partisi vekili bile iki simit bir çay üstünden hesaplıyor. Kendilerinin tabi baklava, börek, çörek, ciğer üstünden… Bilhassa ciğer fazlasıyla lazım. Kimisinde eksikliği çok hissediliyor.

Uyarı: Siyasilere yaranayım, diye gidip bankadan kredi çekerek onu da önce dolara sonra liraya çevirecek kurnaz (!) insanlara dikkat edin. Liranın değerini artıralım, isterken bir de banka borcunu katlamayalım.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone