Hayırlı Cumalar (2)

Suriyeliler ülkemizde hayatlarını yaşarken, vatanın öz evlatları sınırın ötesinde şehit, gazi, esir düştü. Birileri parayı verdi bedelli oldu, birileri de bedelini canıyla ödedi. Unutmadan, bir Arap çocuğu kurtulacak diye bir Türk evladının babasız kalmasının adına da “Din Kardeşliği” koydular..
Hayırlı cumalar..

Sorsan askerlik peygamber ocağı, devlet ise kutsal. Ama kendi elleriyle besleyip asker ve devlet adamı yaptıkları binlerce kişiyi afaroz ettiler. Sonra bir şey olmamış gibi davrandılar. Kim bunlarla ilişki içindeyse bedelini ödeyecek dediler, hatta idamı gündeme getirdiler, ama sonuna eklediler, “Biz hariç” dediler. Unutmadan, son düşmanlarına kendilerinden önce düşman olanlara verdikleri cezalar hakkında konuşan falan olmadı..
Hayırlı cumalar..

Müslüman noel kutlamaz ama tecavüz, çocuk gelin, çocuklara cinsel istismar bu yıl da kendi rekorunu yeniledi. Müslüman noel kutlamaz ama hırsızlık ve yolsuzluk yine tavan rakamlarda. İhaleler havada uçuştu, yandaş kaptı, vatandaş izledi. Unutmadan, noel babanın kafasına silah dayayanlar bile var, gülmeyin, sadece temsili..
Hayırlı cumalar..

100 TL elektrik faturasına 50 TL dağıtım bedeli. Milyonlarca Suriyeli ile birlikte kiraların %25 arttığı yeni Türkiye. Doğalgazı konuşmaya gerek yok, vatandaş evindeki eşyaları yakarak son ısınma turlarını atmaya başladı bile. Nereye harcarsak harcayalım, paramızın %50’si vergi. Dolar 3,52 ama ekmeği TL ile aldığımız için bu bizi ilgilendirmez. Kırmızı etin kilosu 30-55 TL arası, hayvanın hangi kısmından istediğine bağlı. Milletvekili maaşı 17000 TL. Emekli milletvekili maaşı 8500 TL. Hem emekli, hem milletvekili olursan 23500 TL. Unutmadan, asgari ücret 1404 TL.. Unutmadan, 4 kişilik bir aile, günde 3 öğün simit, çay ve su ile hayatta kalırsa, ayda 324 TL parası kalıyor. Kira, fatura, sağlık, eğitim gibi giderler için, ailedeki kişi başına, günde 18 kuruş yapar. Olsun, yol yaptılar, kömür verdiler, hastanelerde artık sıra yok, direkt 3 ay sonra gel diyorlar..
Hayırlı cumalar..

AKP-MHP ortaklığında yapılan yeni Anayasa paketine de biraz bakalım. Milletin kesesinden beslenecek vekil sayısı 550’den 600’e yükseldi. Seçilmek için yaş sınırı 25’den 18’e düşürüldü, askerlik şartı ile ilgili madde kırpıldı. Doğuştan Türk vatandaşı yerine Türk vatandaşı şartı koyuldu. Mübarek cuma gününün yüzü suyu hürmetine, ömrünü Türk ve Türkiye düşmanlığı ile geçiren biri vatandaşlık aldığı andan itibaren, meclise oturma şansı yakalayacak, Allah korusun.. Cumhurbaşkanı artık Türkiye Büyük Millet Meclisi adını Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Başkomutan’lığını temsil edecek. Yürütme yetkisi de artık tamamen Cumhurbaşkanı  eline teslim edildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı artık partisiyle ilişkisini kesmek zorunda falan da değil, hatta aynı zamanda partisinin genel başkanlığını bile yapabilir, biz de tarafsız kalmasını temenni edebiliriz. Cumhurbaşkanı, kendisine atayacağı bir veya birden fazla yardımc ise doğrudan Milli Güvenlik Kurulu üyesi olacak. Seçimler yapılacak, Cumhurbaşkanı beğenmezse Meclis’i fesih yetkisi bile var.. Unutmadan, bu iki partinin birinin Milliyetçiyim dediği, diğerinin de Milliyetçiliği ayaklar altına alan parti olduğunu söylediği zamanlar çok uzaklarda değil..
Hayırlı cumalar..

2016 yılının son cuması da hayırlı olmadı gibi ama neyse..
Adettendir, hepinize tekrardan hayırlı cumalar..

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone