İdeoloji Karmaşası Yaşayan Parti

Gezi olayları sırasında söyleşi yapılmış bir çocuk vardı. “İdeoloji karmaşası yaşayan çocuk” olarak tanınmıştı. “Erdoğan adamdır, çare Sarıgül’dür, dün ocaktaydım ama Bahçeli gitmelidir.” demiş, sonra da Kızılderililerle halaya durmuştu. Yine o sıralar biri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırmış, şahsın sosyal medya hesabı incelendiğinde hangi fikriyata sahip olduğu anlaşılamamıştı. Artık herkes inandığın fikrin önüne “tatlı su” sıfatı eklettirdiği için bu tarz durumlara şaşırmıyoruz. CHP’nin son cumhuriyet bayramı kutlaması da böyle oldu.

CHP’liler; Atatürk’ün, Mahir Çayan’ın, Yılmaz Güney’in, İnönü’nün, Ecevit’in, Uğur Mumcu’nun resimlerini yan yana getirip yürümüş…

Yandaşları bu durumu “En azından kutladılar.” diye savunuyor. Onlara teklifimiz şudur: Mesele kutlama yapmaksa, bir sonraki kutlamanızı Kandil’de yapın. Burada Türk’ün soluduğu havayı daha fazla kirletmeyin.

Türk gençleri de artık “Ya filanca aydın varmış, asmışız, öldürmüşüz, hakkını yemişiz.” gibi klişe haline gelmiş saçmalıkları konuşmayı bıraksın. Kör ölüyor, badem gözlü oluyor. Aydın sandıklarınızın neler yaptığını, bu ülkede nelere mal olduğunu iyi araştırın. Mesela Uğur Mumcu, bu ülkede etnik siyaset yapan ilk insanlardandır. Sonradan bu durumdan pişman olmuş, doğru düzgün yanlışını telafi etme şansı bulamadan öldürülmüştür. İnönü, Başbuğ Atatürk’ün tam tersi bir istikmatte Türkiyeyi sürüklemiştir. “Kıbrıs fatihi” denilen Bülent Ecevit, ordusunun tamamını imha ettiğimiz Rumlara adanın %63’ünü masada teslim etmiştir. Mahir Çayan, -o dönemin tanıklarına da danışılabilir- muhalif kimliği sebebiyle Türkçüler arasında yer bulamayınca Ankara’ya, sol yapılanmalara girmiştir. Yılmaz Güney katıksız bir Kürtçü’dür. Çirkin olduğu doğru, kral olduğu palavradır. Köyünde kalsa kral olamayacak adam, bölücü ünlülerin ilk örneklerinden biridir. Birçok beyanıyla açıkça bölücü olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda hakim öldürmüş biridir; savcı şehit edenlerin günümüz CHP vekillerince desteklenmesi bu yüzden bizi şaşırtmıyor.

İdeoloji karmaşası yaşayan tek parti CHP değil elbette… Meclis’teki tüm partiler aynı durum içerisindedir. Siyaseti köçeklik haline getirmiş olmanın pişmanlığı bütün partileri sarmaya başlamıştır. Çünkü artık onlar da nereye döneceklerini, kime, ne mesaj vereceğini şaşırmış durumdadır. Bir ara Demirtaş hırtı bile milliyetçilerin hakkını savunmaya kalkışmıştı. Bazı AKP’li vekil adayları börk giyiyor, düşünün. MHP’de hala -tartışmasız- birbirine zıt Türk-İslamcı ve Türkçü iki ayrı kitle vardır. Vaktiyle duvarlara “Tanrı Türk’ü korusun” yazan Ülkücüler de bugün Türk-İslamcılara “Allah-Tanrı” açıklaması yapıyor.

Partilerin fikir karmaşası, ülkemizi bir kaosun içine sürüklemiştir. Bu buhrandan milleti kurtaracak olan çareyi vaktiyle Atsız çok güzel bir biçimde ifade etmiştir:

“Tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı Türk ülküsüdür.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone