İşi Sulandırmayın-Conilere Bir Soru

FETÖ’nün geçtiğimiz aylardaki darbe girişiminden sonra ülkemiz en kritik döneme girdi. Daha önceki yazılarımda saydığım birçok hatanın bedeli olan bu ihanet hareketi, Türklerin kafasında jetonun düşmesini sağlamalı ve ülkedeki hainler hem maddi hem de manevi anlamda temizlenmeliydi. Şimdilik kısmen öyle oldu ama yeter mi? Yetmez.

İş sulandırılıyor.

Darbe girişimi oluyor. Devletin tepesindekilerin en yakın adamları, öz kardeşleri darbeci çıkıyor, onların bundan haberi olmuyor. Genelkurmay Başkanı üstünde bile şüpheler varken, Akın Öztürk hakkında birçok olumlu-olumsuz haberler medyayı, basını dolduruyorken, bazı süper zekalar çıkıp kitap yazmaya ya da film çekmeye başlıyor.

Siz ne ayaksınız?

Hadi Melih Gökçek’i anlarım… O fışkiyesinin kırılmasından sonra psikolojik sorunlar yaşıyor. Cin min diyor, meseleyi açıklıyor. İyi de senaristlerin, yazarların fışkiyesini kim kırdı? Abdülkerim Cantürk adında bir yazar çıkmış, “Hannas’ın 15 Temmuz İşgal Girişimi” diye kitap yazmış. Kitabın kapağında zebani benzeri bir varlık ve elinde de ucunda ay-yıldız olan bir tırpan… İşi sulandırmak böyle oluyor. Ne cini kardeşim? Ne şeytanı? Ne Hannası? Mesele Türklük şuurunun eksik olması, o kadar! İnsanları büyülemeye gerek yok, insanlar cahil kardeşim cahil…

Hani diyorlar ya “Bize algı operasyonu var!” Ne algı operasyonu? Kapalı algıya kim operasyon yapsın!

“Darbe olsaydı neler olacaktı?”

Ne kadar da özgün, ne kadar kimsenin aklına gelmeyen bir senaryo… Ne kadar kimsenin belli bir kitleyi yüceltmek için çekileceğini anlamadığı bir film… Ne kadar da zeki insanlarsınız siz…

Ciddiyetsiz adam vatan kurtaramaz. İşi sulandırmayın. FETÖ’nün ekmeğine yağ sürmeyi bir zahmet bırakın.

Conilere Bir Soru

Hadi Irak tarihten gelen bir dönekliğe, hatta o coğrafyada alim olmayı başarmışlara göre soysuzluğa sahip… 3 değil 4 değil 5.dünya ülkesini almışsınız. Onu da tarikatları, orduyu satın alarak yapmışsınız.

Siz gerçekten dünyayı eskisi kadar ahmak mı sandınız? Sivil örümceğinizin ağı büyük ölçüde deşifre oldu. Taktikleriniz deşifre oldu. Tüm dünyada ortalığı karıştıran asker-diplomatlarınız deşifre oldu. Amaçlarınız deşifre oldu. Mahalledeki dayı bile artık “Arğasında Amarığa var!” diyor. 2016 yılındayız. 34-35 yıl, hadi diyelim 40 yıl daha sağa sola saldıracaksınız. Peki ya sonra?

Musul’u IŞİD’ten alacakmış… Hep aynı taktik. Fransa’nın Afrika’da sömürge vergilerini yeniletmek için sömürge ülkelerinde karışıklık çıkarıp ardından demokrasi ve barış getirmek için o ülkelere asker göndermesi, sonra barışı sağlayıp sömürge vergisini yeniletmesi… Sizi gidi garp kurnazları…

Suriye’de IŞİD’i Mehmetçik temizlesin de Musul’da petrol dengesi bozulacak diye Mehmetçik illegal mi sayılsın? Yok ya? Sam Amcanın başka bir arzusu, bir emri (!) var mıdır?

Hiçbir işgalci hükümet izniyle yasal hale gelmez. Bunu tarih kitaplarından gizlettiğiniz halde baş işgalci olduğunuz mütareke yıllarından iyi bilirsiniz. Eceliniz gelmiş, cami duvarından uzaklaşın.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone