Kürt Sorunu

Irak’ta Barzani, Türkiye’de Pkk, İran’da Pjak, Suriye’de Pyd adı altında bu dört ülkeye bağımlı yaşayıp bağımsız olma hayalleri güden milletin sorunudur Kürt Sorunu.

İşe bu yandan bakınca aslında milletin kendisinin sorun olduğunu anlıyoruz. Neden mi?

Çünkü;

Samimi değiller. Bu 4 oluşumdan 3’ü Marksist-Leninist ideolojiyi benimsemişlerdir. Bunların siyasi sözcüleri de yılların komünistleridir. Bu zevatların vazgeçilmez sloganı “Kahrolsun Amerika”dır. Böylesi köklü ve yılların eskitemediği bir ideolojiyi güdenler şimdilerde “kahrolsun” dedikleri emperyalistlerin başı olan Amerika’dan aleni destek alarak sağa sola şekil yapıyorlar. Amerika bunları her daim destekledi ancak son yıllarda bu destek saklı gizli değil bilakis herkesin gözüne soka soka yapılmaya başlandı.

Peki, bunların siyasi temsilcileri “Kahrolsun Amerika” demeye devam ettiler mi?

Hayır.

Bunlara destek veren “masum!” halk artık bu grupların emperyalistlerin maşası olduğunu söyleyip desteklerini geri çektiklerine dair bir açıklama, yürüyüş, göster vb. yaptı mı?

Hayır.

O zaman sorunun kendisi işte bu güruhtur.

Sorunu ortadan kaldırmanın yöntemini 24 Nisan 2017 tarihli yazımda belirtmiştim. Tekrar etmeyeceğim.

Amerika tarih boyunca devlet kuramamış, askeri birlik oluşturamamış, ortaya sanat, edebiyat, bilim namına bir eser dahi koyamamış bu güruhtan ne istemekte?

İstekleri gerçekleştiği takdirde ortaya çıkacak tabloya baktığımızda Amerika’nın kazançları;

– İran’ı ve Türkiye’yi kontrol edebileceği bir terör devleti,

– Irak ve Suriye’deki petrollerini Akdeniz’e taşıyabileceği güvenli bir koridor,

– İsrail’in İran tehdidini ortadan kaldıracak ve Rusya’nın Akdeniz’e inmesini engelleyecek bir tampon bölge,

– Çin ve Hindistan’ın her yıl %10 arttırarak ihraç ettiği ve muhtaç olduğu Ortadoğu petrollerini kontrol eden bir karakol,

– Bölgede istediği devlete Kürtler üzerinden saldırı düzenleyip suçu Kürtlere atıp sonrasında onların arkasında durarak elini kana bulamadan ortalığı kan gölüne çevirebileceği bir kukla oluşum,

– Askerleri ölmeden operasyon yapabilecek ve iç politikada hiçbir muhalif söz söyleyemeyecek,

– Orada kurulan Kürt devleti aracılığıyla Türkiye’nin iç işlerine Kürt vatandaşlar üzerinden müdahale edebilecek,

Kısacası Amerika orta ve uzun vadeli Ortadoğu ve Uzakasya planlarını elini kana bulamadan ve adı çıkmadan gerçekleştirmek için bu çapsızların uktesini kullanmak istiyor.

Kazançları çok büyük. Başarısız olduğu takdirde de “kârdan zararı” çok büyük olacak. Bu yüzden Türkiye’ye rağmen, NATO müttefikliğine rağmen bu politikasından vazgeçmiyor ve vazgeçecek gibi de gözükmüyor.

Bu yüzden devlet iradesi en azından bu sefer kanmamalı, kandırılmamalı! Bedeli ne olursa olsun Amerika’nın bu isteğini yerine getirmesine izin verilmemeli.


Lütfen Bahçeli’yi de bırakın gitsin savaşsın. Tutmayın küçük reisi. Bırakın…


Ümit Özdağ ile Meral Akşener Cumhurbaşkanı’ndan hesap soruyor: “İncirlik’i kapat da görelim senin yiğitliğini” diye.

Sevgili İYİ Parti siyasileri, madem bir NATO üssü olan İncirlik’in kapatılmasını istiyorsunuz. Neden parti programınızda NATO üyeliğini ve işbirliğini savunuyorsunuz? Samimiyetsiz açıklamalarda bulunacağınıza, sizin isminizi dahi bilmeyen NATO’ya yaltaklanacağınıza topyekün karşısında olsanıza.

Siyaset işte…


CHP genel başkan yardımcısı HDP kurultayına katılmış. Sırrı Sakık’la oturup HDP’lilerin “Afrin’deki direnişe selam olsun.” sözlerini dinlemiş. Diğer partiler terörle kol kola olduğunuzu söylediklerinde mangalda kül bırakmıyorsunuz ama partinizin yarısı ya PKK sevdalısı ya HDP yanlısı ya da DHKP-C ile bağlantılı.

İnkar ediyorsunuz ortalıkta gözükmeyin bari.


Sayın Akp genel başkanı Man Adası belgelerinin gerçek çıkması karşısında bakalım şerefiyle istifa edecek mi?

Soru işaretine bakmayın. Soru sormadım. Cevabı herkes biliyor.


Siyasi yazılar yazmaktan hoşlanmıyorum ve her seferinde bu son diyorum ama olmuyor. Durum kendisi kaşınıyor…

“Siyasette muhabbet… Hepsi yalan, palavra…
Doğru sözü Kül Tegin kitabesinde ara.”

Atsız