Lanetle Terör Bitirenler!

Türkiye’nin yaşadığı açılım, normalleşme, çözüm süreci gibi ihanet dönemleri yüzünden her gün camilerinden şehit cenazeleri kaldırılmaya devam ediyor. Kürt terörü bulduğu her fırsatta saldırıyor, canımızı yakıyor, kinimizi ateşliyor. Silahlı kuvvetlerimiz cephe hattında işini yapıyor, fikir mücadelesi sürdürülüyor.

Fakat bir takım insanlar işini yapmıyor, ihanet ediyor, devletin temelini oyuyor. 15 Temmuz meselesinden bu yana en çok tartışılan isimlerden birisi olan Hakan Fidan Efendi işini yapmıyor. Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok görevini yapmıyor. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Genel Kurmay Başkanı, Hulusi Bey, Başbakan ve Cumhurbaşkanı işini yapmıyor.

Bunun mazereti, açıklaması, izahatı yok. Yapmıyorlar. Devletin onca imkânı elinde olup da kullanmayan adam işini yapmıyor demektir. Kimse gidin dünya savaşı çıkartın demiyor. Eşkıya vurmak veya vurmamak da mı Birleşmiş Milletler meselesi?

Tüm bunların yanında işini, görevini yapmayan bambaşka bir kişi daha var. Onun adına millet diyoruz. Devletin dayandığı, güç aldığı ve korktuğu yegâne unsurdur.

Mehmet Ali Birand zamanında bir laf etmişti. ‘Şehit sayısı 10dan azsa haber değeri yoktur’ demişti. Hepimiz kızmış, tepki göstermiştik. ‘Bunu diyen adamın ölümünün haber değeri yoktur’ demiştik hatta. Gelin görün ki bu adamları haklı çıkartıyoruz.

Her gün birer, ikişer şehit haberleri geliyordu. Hiç kimsenin sesi çıkmıyor, hiç kimse tepki vermiyordu. Fakat son hadisede şehit sayısı yükselince sanatçısından, şarlatanına herkes sosyal medyadan kınama mesajları yayınladı, tepki gösterdi.

Bu gibi olaylarda bazen siyasi partiler ve bir kısım dernekler yürüyüş düzenler. ‘Teröre Lanet Mitingi’ adı altında tiyatrolar sergilerler. ‘Kahrolsun PKK’ sesleri o kadar yüksek çıkar ki İmralı maymununu o gece uyku tutmaz.

Hatta bu eylemlere katılmadığınız için milliyetçi olmadığınız söylenir, dışlanırsınız. Türkçü dernek olduğunuz için bu eylemleri ilk sizin başlatmanız gerektiği bile düşünülür. Çünkü siz şehrin en geniş caddesini bir iki saat trafiğe kapatırsanız terör bitecektir. Bir de bunu diyen adamlar daha önce teşkilatın kapısından geçmemiştir.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra ne olur? Hiçbir şey! Evet, olan budur. Hiçbir şey olmaz. Esnaf sabah dükkânını açar, memur mesaisine gider, öğrenci dersini dinler ama terör bitmez, PKK kahrolmaz, Öcalan uykusuz kalmaz.

Kimse kimseyi kandırmasın. Terör denilen illet lanetlenerek bitirilmez. Teröristler böyle yola gelmez, vatan böyle güçlü olmaz. Sosyal medya üzerinden tepki gösterilmez.

Elle tutulur, sürekli, kararlı olmayan her tepki sönüp gitmeye mahkûmdur. Son olayın akabinde verilen tepki de bundan farksız değildir. Yapılan paylaşımlar, atılan nutuklar, gidilen cenazeler hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Şimdi lafı tersinden anlayıp, ‘Şehidin cenazesine de mi gitmeyelim’ diye ortaya çıkanlar olacaktır. Gitmeyelim kardeşim. Şehit gelmesin, cenazesine gitmeyelim. Evlatları olan analar, babalar, 20 yaşında fidanlar, 5 yaşında Hüseyin Utku’lar şehit oluyor. Bunların acısını yüreğinde yaşamayıp, bir iki paylaşımla vebal atanlar anlayamaz.

Bugünün Türkiye’si ateşin düştüğü yeri yaktığı Türkiye’dir. O ateş tüm milleti yakmadığı sürece hiçbir hareket terörü bitirmeyecektir. Ateş herkesi yakmadığı sürece şehit cenazesi gelecek, şehitliğe kadar kurulan kortejde teröre lanet edilip en yakın çay ocağına geçilecektir.

İlk önce bu yanacağız, sonra yakacağız. İşini yapmayanları, elindeki imkânı kullanmaktan çekinenleri, ‘Ya istiklal ya ölüm’ parolasını sadece siyasi çıkarları için kullananları, milletin gazını almaktan başka bir işe yaramayanları, kendi evlatlarını gül bahçesinde büyütürken milletin evlatlarına ‘Ölmek için para alıyorlar’ diyenleri yakacağız.

Ateş emri vermeyen amiri, askerini karakolda bekletip hedef yapan komutanı, iki tane teröristin attığı adımı bilmeyen, bildirmeyen istihbaratçıyı, din kardeşiyiz ayağına teröriste ses etmeyen imamları, insan severlik adı altında çocuklarımızın kafasını karıştıran öğretmen sıfatlı soytarıları, ‘Birlik beraberlik zamanı’ deyip, gündemi bulandıran yazarları yakacağız.

3 kuruş fazla kazanmak için teröristle ticaret yapanları, onlara ev, iş, aş verenleri, her gün bir ocağa ateş düşerken gündemi değiştirenleri, hadsizleri, soysuzlar, dönekleri, kancıkları yakacağız.

Yakacağız ki bu memleket düzelsin, doğmamış yetimler olmasın, bir ailenin tek evladı şehit olup yuvasını yıkmasın.

Bunca pisliği milletin yanmasından başka bir şey temizlemez. Herkes kendine gelsin, iki paylaşım, bir mesajla vebal atmak zamanı geçeli çok oluyor. Artık yanma daha sonra yakma vaktidir.

Vebal atanlardan değil, yananlardan olun!

Şu da aklınızda bulunsun; ‘Şehit geldiği zaman vicdanımızı rahatlatmak için değil, şehit gelmesin diye teşkilatlandık.’ Çözüm tepki göstermek değil, terörü bitirmektir.   

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone