Tek Millet(!)

Referandum süreciyle birlikte hortlatılan, daha sonra da “yeni devlet” tartışmalarında gündeme getirilen, hatta yeni devletin kuruluş misyonu olduğundan ve cumhurbaşkanın da ısrarla üstünde durduğu vurgulanan;”Tek Devlet, Tek Vatan,Tek Millet, Tek Bayrak” sloganı,AKP’nin Türklüğe olan alerjisinden türemiş, rezalet ötesidir.
Bugüne kadar AKP genel başkanı başta olmak üzere hepsinin, yapmadıkları ümmet vurgusu, saymadıkları etnik köken kalmamıştı.
Şimdi ise “Tek” sloganıyla, milletin Türk Milleti, bayrağın Türk Bayrağı,devletin Türk Devleti, vatanın Türk vatanı olduğu gerçeğinin üstüne geçebilieceklerini sanıyorlar..
Ne diyelim?
Siyasal İslamcı kafası işte…

***

Omurgamızı kırıp,sindirim sistemimizi bozup, kendimizi zorlayıp Türk Milleti, Türk Devleti,Türk Bayrağı ve Türk Vatanı yerine; “Tek” demeyi kabul edelim.
AKP genel başkanının,referandum öncesi Diyarbakır’daki konuşmasını örnek alıp: “Ne kürt diyoruz ne Türk. Tek millet diyoruz. Tek!” diyelim.
Madem artık ‘Tek Millet’iz, adında Türk kelimesi bulunan tüm ırkçı ifadelerden de kurtulalım!…
Türk Silahlı Kuvvetleri yerine, “Tek Silahlı Kuvvetleri” diyelim!..
Türk Tarihi, Türk Dili,Türk Sporu, Türk Sanatı yerine de;
Tek tarihi, Tek dili, Tek sanatı…
Ne kadar dahiyane, ne kadar kucaklayıcı oldu, öyle değil mi?!
Bünyesinde başka etnik unsurları barındıran ülkeler asimile etmeyle, ulus devleti yapısını oturtmaya çalışmak ile boşuna uğraşmış.
15 Yıldır bizi yönetenlerin yaptığı gibi 36 etnik unsurdan bahsedip, sonra da tek vurgusu yapsalar, her şeyin bir anda güllük gülistanlık olacağını düşünememişler!..
Avrupa bizi nasıl kıskanmasın?!

***

Büyük Türkçü Gökalp’in Türkçülüğün Esaslarında üzerinde durduğu önemli bir konu vardı:
Osmanlının dağılma zamanlarında milliyetçilik her millet için ideoloji olmuşken, Osmanlı Türklerine, “Siz Osmanlısınız.”Türk’üm” derseniz, Türk olmayanları gocundurursunuz.” diye öğüt veriliyordu.
Bugün de bu soysuzlaştırma işini Tek’lik üzerinden yapmaya kalkıyorlar..
“Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor.”…
Hatırlatalım!
Milliyetçiliği, yeni tanıyan milletlerin çağında bile, milliyetçilikten uzak kalmanın bedelini Türk Milleti ağır ödemişti.
Milliyetçilik çağında ise, Türk memleketinde, Türk milliyetçiliğine düşman kesilmenin ve bu düşmanlığa sesiz kalmanın bedelini, Türk Milleti olarak çok daha ağır öderiz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone